Супер Глоуб

Вардар со негатива на одмор против Кил во полувреме со дури 36 гола

Ракометарите на Вардар имаат негатива од два гола после првото полувреме во кое имаше големо наттрчување и надигрување особено во обидот да се покаже кој има порасположени ракометари за голови денеска. Вардарци губат со 17:19…

Гледајте го во живо натпреварот Вардар – Кил (ЛИНК)

Екипите на Вардар и на Кил повторно се среќаваат во натпревар на меѓународна сцена, но овој пат тоа ќе биде надвор од Европа. Денеска играат во првото полуфинале на Супер Глоуб во Дамам во Саудиска…

Дибиров добива поддршка: Димитриоски со деби настап и деби гол за Вардар (ВИДЕО)

Првиот натпревар за Вардар на Супер Глоуб турнирот во Дамам во Саудиска Арабија донесе можност за настап и на помладите ракометари кои на турнирот допатуваат подоцна поради проблемите со летот од Скопје до Истанбул. Тоа…

За помалку од 24 часа, Вардар ќе одигра два меча на Супер Глоуб

Со победата над Ал Мудар од 34:27 ракометарите на Вардар го затворија списокот на полуфиналисти на Светското клупско првенство, а за актуелниот европски првак нема да има многу време за одмор. Распоредот на натпревари е…

Вардар со супер залет во Дамам, Ал Мудар беше само тренинг за полуфинале

Екипата на Вардар го комплетираше списокот на полуфиналисти на Супер Глоуб турнирот откако денеска во последното четврт-финале ја совлада екипата на Ал Мудар со 34:27. Освен при отворањето на средбата и првите неколку минути остатокот…

Вардар тргна сигурно на Супер Глоуб, има плус пет на одмор против Ал Мудар

Вардарци одиграа добро прво полувреме и после 30 минути имаа предност од 17:12 против тимот на Ал Мудар од Саудиска Арабија. Шампионот на Европа имаше променлива игра, но и во еден таков ритам е подобар…

Гледајте го походот на Вардар кон светската титула со коментар на македонски!

Македонскиот и актуелен европски шампион Вардар од денес до 1 септември ќе биде во Дамам, Саудиска Арабија каде ќе настапи на ИХФ Супер Глоуб. Престижниот турнир кој има награден фонд повисок од Лигата на шампионите,…

Вардар ослабен на Супер Глоуб – нема да играат Стоилов, Калараш и Толедо!

Ракометарите на Вардар утре патуваат за Саудиска Арабија, каде во градот Дамам ќе настапат на неофицијалното светско клупско првенство Супер Глоуб. Стратегот Давид Писонеро нема да може да смета на тројца ракометари – капитенот Стојанче…

Познати учесниците на Супер Глоуб, нема ниту една екипа од Европа!

Светската ракометна федерација ги објави и последните два учесници на женскиот Супер Глоуб кој ќе се оджри во Кина. Неофицијалното клупско Светско првенство ќе си игра од 1 до 4 август. Покрај откажувањата на најдобрите…

Уникатна шанса: Ако победи на три меча во четири дена, Вардар ќе заработи 400.000 долари!

Aктуелниот европски и македонски шампион Вардар, има уникатна можност со само три победи на неофицијалното светско клупско првенство, Супер Глоуб, да заработи фантастични 400.000 долари. Тоа ќе се случи доколку го освои трофејот, но доколку…