Супер Глоуб

Барселона си најде нов херој, се вика Лука Циндриќ (ФОТО)

Екипата на Барселона дојде до хет-трик на Супер Глоуб со новата круна освоена вчера, а поранешниот ракометар на Вардар го однесе победничкиот менталитет со себе во овој тим и веќе на првото натпреварување донесе титула.…

Нова мајсторија на Чупиќ: Од мртов агол ја „собра пајажината“ на голот на Ал Веда (ВИДЕО)

Ракометарот кој го постигна решавачкиот гол за титулата во ЛШ во 2017 година, но и последниот погодок во финалето годинава, Иван Чупиќ уште еднаш покажа дека знае да биде побрз од сирената, но и дека…

Вардар во последната секунда обезбеди нерешен резултат за одмор против Ал Веда

Во мечот за 3. место после 30 минути игра Вардар и Ал Веда имаат нерешени 16:16 со што битката за победата ќе продолжи и во вториот дел и ќе продолжи со тоа и неизвесноста. Вардарци…

Гледајте го во живо натпреварот Вардар – Ал Веда (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар после поразот од Кил во полуфиналето се најдоа во мечот за 3. место и од 13:30 часот ќе играат против домаќинот Ал Веда. Тимот од Саудиска Арабија ќе биде ривал со кој…

Каде Вардар го загуби полуфиналето против Кил (ВИДЕО)

Вардар не успеа да дојде до пласман во финалето на Супер Глоуб турнирот во Дамам во Саудиска Арабија откако денеска загуби од Кил со 30:34. Во меч во кој имаше еден многу лош период особено…

Четирикратниот победник на Супер Глоуб, Барселона, обезбеди ново финале

Барселона ќе ја брани титулата во финалето кое ќе се одигра в сабота и ќе се судри повторно со тим од Германија. Каталонците станаа втори финалисти откако го совладаа составот на Ал Веда со 34:24…

Писонеро: Има уште место за напредок

После поразот од Кил во полуфиналето од Светското клупско првенство, тренерот на Вардар, Давид Писонеро коментираше за прикажаната игра од неговите момци, а тој е сигурен дека ракометарите ќе имаат што да покажат во натпреварувањата…

Проклетството пак го стигна Вардар: Шест години шампионот на Европа игра само за 3. место

Малерот кој го следи освојувачот на Лигата на шампионите на Европа продолжува веќе шестта година по ред, а Вардар и годинава ќе мора во меч за 3. место. После денешниот пораз од тимот на Кил…

И во вториот обид Вардар не успеа, в сабота ќе игра само за 3. место во Дамам

И во второто учество на Светското клупско првенство екипата на Вардар не успеа да се избори за место во финалето. Денеска во првиот полуфинален дуел вардарци ја прифатија играта на Кил и почнаа да се…