24РАКОМЕТ ТВ

Душебаев за 24 Ракомет ТВ: Скопје засекогаш останува во моето срце (ВИДЕО)

Првиот ракометар кој од Вардар се пресели во Келце беше Алекс Душебаев, а тој учествуваше во освојувањето на првата круна во Лигата на шампионите. Вели дека секогаш со задоволство доаѓа во Скопје и дека секогаш…

Зорман за 24 Ракомет ТВ: Вардар играше супер, трпеливо, не успа со нивната игра (ВИДЕО)

Помошникот на Талант Душебаев, Урош Зорман после средбата против Вардар на која беше обезбедено реми од 28:28 го даде своето видување за она што беше прикажано на теренот. Тој вели дека поделбата на бодовите е…

Пелко за 24 Ракомет ТВ: Ако играме со срце можеме против секого до бод или два (ВИДЕО)

Пивотот од Словенија, Сикошек Пелко на дуелот против Келце кој финишираше со нерешени 28:28 одигра неколку минути во финишот, но беше максимално корисен. Неговите погодоци во завршницата беа важни и пресудија во моментите кога беше…

Чупиќ за 24 Ракомет ТВ: Сите играме еден за друг, тоа е моќта на овој Вардар (ВИДЕО)

Ракометарот на Вардар кој денеска се покажа одлично како десен бек и беше супер замена за Даинис Кристопанс на оваа позиција, Иван Чупиќ после дуелот со Келце коментираше пред камерата на 24 Ракомет ТВ. Тој…

Јотиќ за 24 Ракомет ТВ: Срам ми е… (ВИДЕО)

Најефикасниот ракометар во редовите на Еурофарм Работник, Ловро Јотиќ на средбата против Мешков Брест имаше осум погодоци, а после овој дуел имаше критички коментари за прикажаното на теренот. Тој одработе добра средба, но како тим…

Скубе за 24Ракомет ТВ: По два тешки порази, си докажавме и себе и на публиката дека може да победуваме (ВИДЕО)

Еден од творците на победата на Вардар над Мешков Брест заедно со Кристопанс и Чупиќ, беше средниот бек Сташ Скубе. Словенецот вели „По поразите од Кил и Веспрем бевме должни на себе и на публиката…

Обрадовиќ за 24Ракомет ТВ: И во Белорусија ракометот е популарен, но во Македонија е друга димензија! (ВИДЕО)

Српскиот репрезентативец Немања Обрадовиќ ова лето го засили тимот на Мешков Брест, откако мина две сезони во полскиот тим Висла Плоцк. Обрадовиќ вели дека победата на Вардар е потполно заслужена, и дека ќе биде тешко…

Томовски за 24 Ракомет ТВ: Хемијата од младинскиот состав ќе ја пренесеме во сениорскиот (ВИДЕО)

Голманот кој сезонава настапува во Бундес лигата, Мартин Томовски доби многу на искуство со настапите во оваа лига, а сега тоа ќе треба да го потврди и со настапите во сениорската репрезентација. Тој заедно со…

Костески за 24 Ракомет ТВ: Ќе се потрудам да обезбедам место во тимот за ЕП (ВИДЕО)

Десното крило на ППД Загреб, Ненад Костески сè повеќе добива шанса и во сениорска конкуренција, а ова го промовира и во кандидат за место во тимот кој ќе биде во конкуренција за Европското првенство во…