24РАКОМЕТ ТВ

Брестовац: Момците мора да ме убедат дека местото им е во репрезентацијата (ВИДЕО)

Машката сениорска репрезентација на Македонија во изменет состав сомлади сили денеска се собра во Скопје и подоцна патува за Турција каде што ќе одигра две контролни средби против селекциите на Турција и Италија. Селекторот Брестовац…

Маџовски за 24 Ракомет ТВ: Се паметат бодовите, лошиот период ќе го заборавиме (ВИДЕО)

Ракометарот на Еурофарм Работник, кој игра на позицијата лево крило, Бојан Маџовски постигна два гола на средбата против Кокс на која битолчани славеа со 31:30. Еден од погодоците беше доста атрактивен откако доби асистенција од…

Гуглета за 24 Ракомет ТВ: Ми недостига атмосферата и пријателите од Македонија (ВИДЕО)

Во дресот на Кокс на средбата против Еурофарм Работник во Битола настапи и Александар Гуглета, ракометарот кој настапуваше за екипите на Металург и Пелистер. Тој мораше поразен да си замине од Битола, а вели дека…

Ојлески за 24 Ракомет ТВ: Беше тензично до крај, но го скршивме мразот (ВИДЕО)

Екипата на Еурофарм Работник денеска го совлада Кокс со 31:30 во 4. коло од Лигата на шампионите и конечно успеа да дојде до првите два бода кои се историски за клубот. Сите ракометари се расположени…

Зарабец за 24Ракомет ТВ: И ние не очекувавме толку лош Вардар (ВИДЕО)

Бундеслигашот Кил на изненадување на сите, славеше со убедливи 11 голови разлика против Вардар среде Скопје, 20-31. Средниот бек на „зебрите“, Миха Зарабец, вели дека тоа било изненадување и за самите нив. „Беше неверојатно како…

Обрадовиќ за 24 Ракомет ТВ: Во Македонија се играше ракомет и пред, ќе се игра и после Лазаров (ВИДЕО)

Актуелниот селектор на женската репрезентација на Србија и тренер на машкиот тим на Пролетер од Зрењанин, Љубомир Обрадовиќ во сезоната 2000/01 беше и на клупата на Вардар. Тој има одлични резултати зад себе како тренер…

„Ако играме вака дома против Вардар – може да победиме“ (ВИДЕО)

Вардар славеше над Порто со 32-27 во натпревар од второто коло во Лигата на шампионите. Гостите одиграа одлично во првиот дел и му зададоа главоболки на Давид Писонеро, но во вториот дел Вардар комплетно ги…

Шишкарев за 24 Ракомет ТВ: Играме со посебни емоции за нашата публика (ВИДЕО)

Еден од играчите кој е со најдолг стаж во редовите на Вардар, Данил Шишкарев после обезбедувањето на новата победа во Лигата на шампионите имаше интересни коментари за она што се случи на теренот, но и…

Скубе за 24 Ракомет ТВ: Кугис е играч на натпреварот, тој го одлучи победникот (ВИДЕО)

Вардар доби уште една средба во Лигата на шампионите и продолжи со победоносниот од во најсилното натпреварување. Денеска го реши тимот на Порто после големо надигрување кое траеше 60 минути. Сепак, во вториот дел Вардар…

Никчевиќ за 24Ракомет ТВ: Се виде дека Битола одамна чекала да гледа врвен ракомет (ВИДЕО)

Тимот на Спортинг Лисабон славеше со 29-30 против Еурофарм Работник во премиерата на битолскиот тим во Лигата на шампионите. Еден од најискусните ракометари во португалскиот тим Иван Никчевиќ ја пофали атмосферата во салата и е…