Металург без Вугринец на ПСЖ во Лигата на шампиони

На денешната прес-конференција по повод натпреварот од СЕХА лигата меѓу Металург и Раднички, тренерот на “сино-белите”, Лино Червар најави Вугринец ќе го пропушти првиот дуел од Лигата на Шампионите кој се игра кон крајот на месец септември. Целиот товар на тој меч ќе му припадне на младиот Липовина со кого веќе се воигруваат сите тактички замисли на стручниот штаб на Металург.