Женска лига: Се изделија три екипи во битка за 2. позиција

После комплетирањето на 3. коло во Супер женската лига ситуацијата на табелата е според очекувањата, барем кога е во прашање горниот дел.

Според квалитетот тука е сосема јасно дека Вардар јуниор, Пелистер и Куманово ќе бидат во трка за 2. место, а тоа барем засега и се исполнува од трите екипи коишто заостануаат зад лидерот кој веќе има огромна позитива во гол разликата.

Инаку, утре ќе се одигра 4. коло, а дербито ќе биде во Куманово каде што ќе има што да се види на теренот.

СУПЕР ЖЕНСКА ЛИГА

РЕЗУЛТАТИ ОД 3. КОЛО

МЕТАЛУРГ – ГЕВГЕЛИЈА                    31:24

ВАРДАР ЈУНИОР – ОВЧЕ ПОЛЕ         39:23

ДЕСПИНА – ПЕЛИСТЕР                      19:27

ВАРДАР – КУМАНОВО                       52:25

СЛЕДНО, 4. КОЛО (11.10.2017)

ПЕЛИСТЕР – ГЕВГЕЛИЈА                    16:00ч

ДЕСПИНА – ВАРДАР                          17:30ч

ОВЧЕ ПОЛЕ – МЕТАЛУРГ                  19:00ч

КУМАНОВО – ВАРДАР ЈУНИОР         19:30ч