ЈОВАНКА РАДИЧЕВИЌ ЗА 24РАКОМЕТ ТВ: Сосема заслужено сме на фајнл-фор, со трпелива и концентрирана игра до финале! (ВИДЕО)

Најдоброто десно крило во Лигата на шампионите за сезоната 2015/2016, вардарката Јованка Радичевиќ, по шоуто кое го приреди на средбата со новинарите за 24Ракомет ТВ ги истакна очекувањата за полуфиналниот дуел против ЦСМ Букурешт.
Радичевиќ смета дека Вардар е доста поискусен за разлика од минатите години, но предупредува дека мора максимално да се пристапи на натпреварот против Букурешт доколку се посакува пласманот во финалето.

Во продолжение погледнете ја комплетната изјава на Радичевиќ<