24Ракомет на тренингот на македонската репрезентација (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најсилната селекција на Македонија, ги започна подготовките за претстојниот настап на турнирот во Умаг. Противници на избраниците на Ивица Обрван ќе бидат репрезентациите на Црна Гора и Хрватска.
Долг е списокот на репрезентативци кои нема да учествуваат оваа ЕХФ недела, а меѓу нив се Филип Миркуловски, Стојанче Стоилов, Ацо Јоноски и Никола Маркоски.
Затоа шанса за докажување во Умаг ќе добијат бековите Димитриевски и Дрогришки, како и кружниот напаѓач на Пелистер, Васко Димитовски.
Во каква атмосфера помина вториот тренинг на новиот состав на Македонија погледнете низ објективот на 24Ракомет…

[Best_Wordpress_Gallery id=”169″ gal_title=”Trening na reprezentacija (pred Umag)”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ