ЌЕ ЈА ПАМЕТИ ЗАСЕКОГАШ: Милосављев има една од ТОП 5 одбрани во четвртфиналето (ВИДЕО)

Вардар го победи убедливо ПИК Сегед со 31-23 и со една нога се наоѓа на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Еден од најдобрите поединци на теренот беше голманот Дејан Милосављев, а една од неговите одбрани се најде во ТОП 5 изборот на медиа тимот на ЕХФ.

Најдобрите пет одбрани од првите четвртфинални средби можете да ги погледнете на следниот ЛИНК