Ја растресе мрежата: Бомбите на Вуко и немоќта на голманите на Рајн Некар (ВИДЕО)

Вуко Борозан беше прогласен за играч на натпреварот против тимот на Рајн Некар, а со седум гола беше најефикасен во редовите на Вардар. Бомбите коишто Вуко ги исфрли во мрежата на гостите од Германија останаа забележани и се дефинитивно хит во 8. коло од Лигата на шампионите.

Секој од овие голови заслужува да се најде во изборот за погодок на колото во Лигата на шампионите.

Take a look at these seven powerful goals from HC Vardar's Vuko Borozan!⠀⠀He was our Player of the Match of the Week.

Публикувахте от EHF Champions League в Събота, 18 ноември 2017 г.