Ѕвездите на „црвено-црните“ беа осмиот играч на ЖРК Вардар!(ФОТО)

Денешниот натпревар за ЖРК Вардар единствено значеше шанса за испробување на тактичките замисли на тренерот Кастратовиќ пред натпреварот од Лигата на шампионките. Во клучниот меч од групната фаза на елитното натпреварување Вардарки треба да ја поминат последната пречка наречена Динамо Синара, затоа дуелот против РК Прилеп беше можност за одмор на клучните ракометарки пред саботниот натпревар, но тоа не значеше дека ќе изостане нивната поддршка од трибините…

000_0005
ФОТО: Филип Вирановски
000_0011
ФОТО: Филип Вирановски

Поддршка од трибините, младите ракометарки на ЖРК Вардар имаа и од колегата од машкиот колектив, Стефан Терзиќ.

000_9913
ФОТО: Филип Вирановски

 

000_9895
ФОТО: Филип Вирановски