Штрлек: Се надевам дека бучната публика нема да ни претставува проблем! (ВИДЕО)

Хрватскиот репрезентативец во редовите на полскиот шампион, Мануел Штрлек со комплименти за атмосферата во Скопје се надева на позитивен резултат од првиот четврт-финален натпревар. Во кратката изјава за 24Ракомет пред натпреварот го сподели своето мислење за мечот со Вардар.