Што сакаат да јадат ѕвездите од СЕХА лига за празниците – Сарма, палачинки, месо, салата…(ВИДЕО)

За време на Новогодишните и Божиќните празници, трпезите изобилуваат со секакви видови на јадења, салати, слатки работи…

Медиа тимот на СЕХА лига ги праша дел од ракометарите што играат во регионалната конкуренција кои се нивните омилени.

Што одговорија, погледнете во видео прилогот….