Штербик, Станиќ, Ландин, Андерсон, Миклер.. Погледнете ги најдобрите одбрани во ЛШ(ВИДЕО)

Во ракометот голманите се половина екипа, а овие голмански ѕвезди на дело покажаа зошто е тоа така. Како македонска ракометна публика благодарение на Вардар и Металург оваа есен бевме сведоци на дел од најголемите ракометни голмански имиња и уживавме во нивните мајстории. Погледнете ги најдобрите одбрани во првиот дел од групната фаза на ЛШ (2014/2015).