Шишкарев го има осмиот најдобар гол во измината сезона на ЛШ (ВИДЕО)

Погодокот на вардаровото крило, Данил Шишкарев се најде во изборот на ЕХФ на најдобри 30 погодоци за изминатата сезона. Рускиот интернационалец на четвртфиналниот дуел против Веспрем на мајсторски начин успеа да го совлада голманот Алиловиќ, со што се најде на осмото место во изборот на најдобрите 30 погодоци на измината сезона во ЕХФ Велукс Лигата на шампионите во машка конкуренција.

Погодокот на Шишкарев е на 3:30 минути…