ЧСМ Букурешт покажа сила, „новата“ Будуќност мора уште многу да учи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на ЧСМ Букурешт со убедливата победа над Будуќност, 31:21, стигнаа до третото место на силниот турнир „Трофеј Вардар 2017“ и до чекот од 3.000 евра. Избраничките на Хеле Томсен делуваа моќно во споредба со ракометарките на Драган Аџиќ, кои сезонава ќе ја стартуваат со амбиции само за одлично претставување во ЛШ, додека ЧСМ Букурешт повторно ќе атакува на европскиот трон.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” img_in_row=”3″ display=”all” sort_by=”random” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”195″]