Чрапковски: Срамота е ова што се случува во Катар ( Видео)

Видно разочарани по денешниот пораз, полските ракометарки бурно реагираа после полуфиналниот натпревар. Пјотр Чрапковски во видео изјава го искажа својот револт кон судиите наведувајќи дека неговата репрезентација денеска имала катастрофално судење и дека ова што се случило е голема срамота за ракометот.

Во видето подолу погледнете ја целосната изјава на Чрапковски.