ЧКЕМБАРИ ПРОСЛАВИЈА 30 ГОДИНИ ОД ПОСТОЕЊЕТО, МЕТАЛУРГ СО ЛЕКЦИЈА ЗА ВАРДАР ЈУНИОР (ВИДЕО)

Второто коло на македонската ракометна Супер Лига донесе возбудлив ракомет, Чкембарите со прослава ја одбележаа трисет годишнината од своето постоење, а велешани со победата над Прилеп на домашен терен ја прославија и втората победа во Супер Лигата. На видеото подоле можете да ги погледнете најдобрите моменти од натпреварите на 2.коло на македонската ракометна Супер Лига.