ЦСМ Букурешт го украде шоуто во Будимпешта! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на ЦСМ Букурешт се новите владетелки во женскиот клупски ракомет. Составот на данскиот стратег Ким Расмусен од сенка успеа да се искачи на врвот на Европа, a во следнава фотогалерија погледнете на кој начин успеаа да стигнат до целта.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”53″]