ЦСМ Букурешт ги започна подготовките преку игри (ВИДЕО)

Романската екипа ЦСМ Букурешт ги започна своите подготовки за наредната сезона. Девојките од Букурешт преку игри го означија стартот на новата сезона. Изабел Гулден, Јелена Грубишиќ, Мариа Фискер и Лине Јоргенсен се звучните имиња во екипата од главниот град на Романија. Букурешт во Лигата на шампионките ќе се соочи со ЖРК Будуќност, ИК Савехоф и Лублин.

 

Фото:csmbucuresti