Црногорките со победничко селфи по победата над Србија(ФОТО)

Репрезентацијата на актуелниот европски женски ракометен шампион, Црна Гора со победа го стартуваше ЕП во Унгарија и Хрватска. Жртва на избраничките на Драган Аџиќ беше актуелниот светски вице шампион Србија, која ја совладаа со резултат 22-19. Успешниот старт на ЕП црногорските ракометарки го зачинија со едно победничко селфи.

CG s