„Црвено-црно“ дежа ву (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на Вардар повторно ги разочараа „црвено-црните“ навивачи на стартот од Лигата на шампионите. Избраничките на Индира Кастратовиќ одиграа само 27:27 против квалитетниот унгарски вицепрвак ФТЦ, кој имаше шанса да се избори и за победа, но ја погодија стативата во последните секунди. По завршувањето на мечот, во вардаровиот табор владееа измешани чувства…

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”82″]