„Црвено-црни“ до коска: Навивачите си ја тетовирааа титулата на Вардар! (ФОТО)

Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите и уште еднаш по којзнае кој пат ја израдува македонската јавност.

Дел од навивачите посакаа овој успех да го овековечат и си ја тетовираа титулата на своите тела.

„Твоето име во нашите срца, но и на нашите кожи…Момци чувајте место за следните датуми“, стои над објавата на Фејсбук.