Циндриќ и Карачиќ на квиз: Колку средните бекови на Вардар знаат за ППД Загреб? (ВИДЕО)

Екипата на ППД Загреб на големо се подготвува за пречекот на актуелниот освојувач на Лигата на шампионите, а мечот треба да се одигра в сабота од 20 часот. Во интересната најава за овој дуел, од Загреб им приредија квиз прашања на двајцата средни бекови на Вардар, Лука Циндриќ и Игор Карачиќ.

Тие одговараа на прашања за ППД Загреб, но и за досегашните дуели меѓу Загреб и Вардар. Вреди да се погледне колку беа успешни во одговорите.

Koliko Karačić i Cindrić znaju o RK Zagrebu?

Igor Karačić i Luka Cindrić, hrvatski reprezentativci koji će u subotu u Areni Zagreb nositi dres naših idućih protivnika Lige prvaka – RK Vardar – odgovorili su na naša pitanja kojima smo ispitali njihovo znanje o RK Zagrebu te koliko su spremni za subotnji dvoboj Ehfcl: PPD Zagreb vs. Vardar! Provjeri koliko smo se zabavili u kvizu!

Публикувахте от RK Zagreb в Сряда, 8 ноември 2017 г.