Циндриќ за 24Ракомет ТВ: Вечерва победи екипата! (ВИДЕО)

Во првото финале во историјата на клубот, Вардар успеа го победи составот на ПСЖ со резултат 24-23 и стигна до првата титула во Лигата на Шампионите.  Резултатот беше тесен во текот на целиот натпревар, за македонскиот шампион со голот на Чупиќ во последната секунда да дојде до победа со која се искачи на европскиот трон.

Битна улога во составот на Вардар одигра Лука Циндриќ, а неговата изјава е достапна на видеото подолу.