ЦЕПЕЛИНОТ НА МАЛГОРЗАТА НАЈУБАВ ГОЛ НА 4.КОЛО НА ЛШ ВО ЖЕНСКА КОНКУРЕНЦИЈА (ВИДЕО)

Цепелинот од гол на гол во копродукција на голманката на Селгрос Лублин и Рола Малгорзата се најде на врвот на Топ 5 листата на најдобри голови на 4.коло во ЛШ. Покрај ракометарката на Лублин, во изборот се најдоа:

5.Мелиса Агате (Флери)
4.Ксенија Макеева (Ростов Дон)
3.Алисон Пино (Баја Маре)
2.Анико Ковачиќ (Ѓер)