ЦЕЛО СКОПЈЕ Е НА НОЗЕ – СЕ СЛАВИ ВТОРАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР! (ФОТО+ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар со уште една херојска партија успеаја да стигнат до уште еден трофеј во Лигата на шампиоите.

Одиграа неверојатен натпревар и стигнаа до голема победа од 27:24 против Веспрем со што стигнаа до втората круна. Вардар е одново шампион и на тронот во Келн!

На плоштадот Македонија во Скопје веќе се собраа навивачите. Се пие пиво, се пеат вардарови песни…

Погледнете дел од атмосферата…