Холандија правеше “атракции” на натпреварот со Словачка (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Холандија ја декласираше Словачка со 30-20 и со 5 бода се најде на делба на првата позиција на табелата во групата 2. Холанѓанките веќе по првиот дел ги разрешија сите дилеми за тоа кој ќе биде победник на овој натпревар, па со атрактивни потези ја забавуваа публиката во Загребската арена. Еден од потезите кој предизвика внимание беше цепелинот на Холандската репрезентативка Лучијано.