ФОТО на вечерта: Сонуваме ракомет !

Вечерва хрватската репрезентација го доживеа и вториот пораз на ЕП од селекцијата на Германија со 24-26, и се збогува од главната фаза. Како домаќини, амбициите на ракометарките и стручниот штаб како и на ракометните фанови од оваа земја беа Хрватска да се бори за медал. Реакцијата на овој ракометен фан ни ја дава вистинската слика како домаќинот помина на ова ЕП.

hrv fan