Фотогалерија од натпреварот меѓу Вардар Јуниор и Зомимак

Ракометарите на Зомимак преку Вардар Јуниор го започнаа патот кон ново учество на завршницата од Купот на Македонија. Натпреварот заврши со победа на струмичките „рисови“, но младиот состав на Пепи Манасков покажа зрелост и подготвеност за она што им претстои следната сезона во Супер лигата.

[Best_Wordpress_Gallery id=”85″ gal_title=”Vardar Junior – Zomimak”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ