Фотогалерија: Кој ќе игра во финалето на „Струга2014“?

Вториот натпреварувачки ден помина во знакот на РК Вардар кој го претстави својот нов тим засилен со суперѕвездите Штербик, Горбок и Лацковиќ. Во првиот натпревар убедливо ја совлада екипата на Санкт Петербург и е на чекор до финалето. Вториот натпревар за екипата на Кретеј не беше таличен, французите загубија од полски Азоти Пулави и ги загубија шансите за финале. Азоти има голема предност пред последниот одлучувачки  натпревар против Металург.

 

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”15″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ thumb_click_action=”undefined” thumb_link_target=”undefined” popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”50″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”0″ popup_info_always_show=”0″ popup_enable_rate=”0″ popup_enable_comment=”1″ popup_hit_counter=”0″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]