(Фотогалерија) Македонскиот шампион ги започна подготовките: Металург од Автокоманда се надева на успешна сезона

На закажаната прва средба во Автокоманда, денес во 18 часот, македонскиот шампион ја започна подготовката за претстојната сезона во која ќе се натпреварува на три фронта, во Лигата на шампиони, СЕХА лигата и домашното првенство. Оние ракометари кои добиваа мала минутажа минатата сезона, заминаа. Од македонските ракометари заминаа Пецаковски и Златко Мојсовски, а пристигна Милорад Куковски кој заедно со младите Неловски и Талевски ќе го бара своето место во тимот. Како засилувања оваа сезона сигурни се српскиот голман Мирослав Коциќ и црногорскиот интернационалец Владан Липовина, додека сеуште во преговори се играчи на позиција пивот и десно крило.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”13″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ thumb_click_action=”undefined” thumb_link_target=”undefined” popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”50″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”0″ popup_info_always_show=”0″ popup_enable_rate=”0″ popup_enable_comment=”1″ popup_hit_counter=”0″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]