Финецот Таминен постигна ретко виден гол на ракометните терени (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Финска,Тему Таминен постигна ретко виден гол на ракометните терени. Тој успеа да украде една топка и во контра напад преку обид кој наликуваше на “кенгурски” троскок успеа да го совлада голманот на Латвија.