Финален ден на Лигата на Шампионите: Ракометни атракции зачинети со одличната завршна церемонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Уште еднаш германскиот град Келн покажа дека е одличен домаќин на финалниот турнир во машка конкуренција. Овој викенд беше вистински ракометен празник за повеќе од 20 000 ракометни фанови кои дојдоа од различни градови од Европа и пошироко.

Бројните ракометни атракции пред самата Ланксес арена беа зачинети со одличната завршна церемонија која беше одлично сработена од страна на домаќинот. Како изгледаше атмосферата на самото прогласување на најдобрите тимови во Европа, погледнете во галеријата на 24ракомет.

[Best_Wordpress_Gallery id=”118″ gal_title=”Keln Finale”]