Успешно завршена задача за Вардар,како најава за возбудувањата во Лигата на шампионките(ФОТОГАЛЕРИЈА)

По успехот на машката екипа на Вардар, женскиот состав исто така успеа да триумфира на првото издание на „Вардар“ турнирот.
Во конкуренција со неколку одлични екипи, Вардар со две победи бо групата заслужено играше во финалето каде се сретна со екипата на Ростов Дон и по изедначеното прво полувреме, македонскиот шампион стигна да победа во вториот дел благодарание на одличната парија која ја прикажа Инна Суслина.

Фотогалерија од финалниот натпревар како и церемонијата може да ги погледнете во галеријата подолу.

[Best_Wordpress_Gallery id=”148″ gal_title=”TURNIR VAR Finale Vardar-Rostov Don (2)”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ