Успешна последната подготовка пред Ѓер: Вардарки со два триумфа против Есбјерг (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Последните подготовки на македонскиот шампион пред четртфиналните натпревари помина успешно. Вардарки успеаа на два пати да триумфираат над еден од најсилните дански тимови во моментов – Есбјерг.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од вчерашниот натпревар.
[Best_Wordpress_Gallery id=”71″ gal_title=”Есбјерг”]