Убедлива победа за крај на годината (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Последните 15 минути беа доволни за македонскиот шампион да стави точка на групната фаза на Лигата на Шампионите. Лекиќ со 9 погодоци го предводеше Вардар до висока победа од 37-25 и не дозволи да се почуствува отстуството на Дамњановиќ, Ристовска, Алтхаус и Човиќ.

Најинтересните моменти од натпреварот погледнете ги низ објективот на Филип Вирановски.

[Best_Wordpress_Gallery id=”171″ gal_title=”EHFcl (z) ZRK Vardar-Hypo”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ