УБАВА СЦЕНА: ПОБЕДНИЧКИ РАЦЕ ВИСОКО ГОРЕ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По киксот на првиот меч оваа сезона во Лигата на шампионите, ракометарките на Вардар го демолираа составот на Лајпциг со 41:24. Германскиот тим ни крив, ни должен, го плати долгот на ФТЦ и тоа со камата. По промените на клупата на „црвено-црните“, вардарки делуваа разиграно, моќно, играа по „нотите“ на тренерското трио и покажаа дека мотивација и желба за надигрување не им недостига.

Се гледаше жарот во очите на ракометарките и секој гол беше прославен со раце кренати високо горе, победнички.Кога мотивот ја движи ракометната машинерија на женскиот колектив, квалитетот е на највисоко ниво…

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_id” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”86″]