Трофеј Вардар: Ростов го украде шоуто во Скопје, за вардарки само второ место (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ростов Дон, сезонава сигурно ќе биде еден од главните фаворити за освојување во Лигата на шампионите. Рускиот тим тоа го покажа со високата победа над Вардар, 33:26 во финалниот меч од „Трофеј Вардар“. За вардарки останува низ натпреварите во регионалната лига, да ја подобрат својата форма пред стартот на дуелите од Лигата на шампионите, и првиот дуел со Ференцварош.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” img_in_row=”3″ display=”all” sort_by=”random” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”196″]