Трине Тролсен во Силкеборг следната сезона

Левиот бек на данската репрезентација, Трине Тролсен од идната сезона ќе настапува за Силкеборг. Амбициите на Силкеборг се создавање на квалитетен тим за следната сезона. Тролсен оваа сезона настапува во француското првенство играјќи за екипата на Тулон. Претходно Тролсен настапуваше и за екипите на Виборг, Архус и Митјиланд. Од 2006 -та година е член на репрезентацијата на Данска. Нејзиното богато искуство ќе биде од голема помош за амбициозниот Силкеборг.

Фото: Richard Denis, Toulon Handball