Традицијата продолжува: Вардарци со ново селфи со публиката во Келн (ФОТО)

Ракометарите на Вардар третпат по ред се на Ф4 турнирот во Келн и се единствените меѓу четирите тимови кои играа на завршниот турнир и во 2017 и во 2018 година.

Вардарци веќе по традиција на секое претставување на ден пред полуфиналните натпревари го овековечуваат моментот со навивачите.

Минатата година селфито со публиката во Келн изгледаше вака.

Годинава во нови костуми, повторно со Кристопанс како фотограф, пак е нешто поинаку.