Толку блиску, а толку далеку… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во рамките на 10то коло од регионалната СЕХА лига силите ги одмерија Вардар и Металург. Играта која македонскиот шампион ја прикажа на вечерашниот натпревар не беше на нивото својствено за нив, но сепак доволно за победа. Младиот состав на Металург пак и покрај заморот од натпреварот против Елверум прикажа одлична игра на теренот во „Јане Сандански“ и мечот го загуби во последните пет минути.

Со вечерашниот резултат Вардар се зацврсти на врвот на табелата во регионалното натпреварување со 31 бод  и е единствена екипа досега без пораз оваа сезона регионалното натпреварување. Металург пак, се наоѓа на седмата позиција со 7 освоени бодови.

Во продолжение погледете ги најинтересните моменти од вечерашниот натпревар низ фотогалеријата на 24Ракомет

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”96″]