Ткачик: Ако сакате да ја победите Барселона мора да одиграте перфектен натпревар (ВИДЕО)

Да се игра против Барселона е навистина тешка задача за било кој тим, а токму денеска Киелце со почеток од 15:15h ќе се обиде да го изненади големиот фаворит.

Еден од клучните играчи на Киелце, централниот бек – Грегорж Ткачик во изјава за 24ракомет вели дека неговата екипа мора да одигра перфектен натпревар за да стигне до победа против каталонскиот тим.

Целосната видео изјава погледнете ја во видеото подолу.

За превод на изјавата притиснете на CC