Темелковски: Докажавме дека репрезентацијата има карактер! (ВИДЕО)

Македонија го стартуваше победнички настапот на Мундијалот во Алжир, откако славеше над Русија со убедливи 29:22 и широко си ги отвори вратите кон осминафиналето. Селекторот Илија Темелковски вели дека длабоката анализа на противникот вродила со плод. Целосна изјава погледнете ја во видеото подолу…