Суслина во изборот на три најдобри ѕвезди на четвртфиналето! (ВИДЕО)

Ина Суслина прикажа уште една феноменална партија во црвено-црниот дрес, и беше најзаслужна за големата победа над актуелниот европски првак. Русинката со четиринаесет успешни интервенции го доведе ЖРК Вардар на прагот на фајнл-фор турнирот, и со својот перформанс влезе во конкуренција на трите најголеми ѕвезди на првите четвртфинални дуели во ЕХФ Лигата на шампиони во женска конкуренција. Покрај Суслина во изборот се најдоа норвежанката Нора Мерк од Ларвик и Рике Сков од екипата на Виборг.

3 Stars | Quarter-finals 1st Leg – Women’s EHF Champions LeagueVote for Nora Mork (Larvik Håndballklubb), Inna Suslina (ZRK Vardar) or Rikke Skov (Viborg HK) to be the star of the round. The choice is yours: https://epoll.me/v/ACe3YY6DofI

Posted by EHF Champions League on Monday, April 6, 2015

Својот глас за една од овие три ракометарки можете да го дадете тука