Стaинбах во Берлин?

Во текот на викендот во германските медиуми се појави информација според која репрезентативката на Германија Лаура Стаинбах го напушта унгарски Ференцварош и се сели во будеслигашот Берлин.

Информациите велат дека во текот на денешниот ден би требало Стаинбах да биде официјално презентирана на прес-конференција како нов играч во Берлин.

Причините позади овој трансфер се кријат во неуспехот на ФТЦ да се пласира во Лигата на Шампионите, како и на врската на германката со шпанецот Икер Ромеро.


 

фото: dhb.de