Страстен бакнеж за поголема мотивација против Барса (ФОТО)

Ракометарите на Вардар денеска од 18:00 часот го играат полуфиналниот двобој против Барселона на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Еден од главните адути на тренерот Роберто Гарсија Парондо ќе биде голманот Дејан Милосављев, кој има голема поддршка од понежната половина.

Неговата девојка Марина се наоѓа во Келн, а по свеченото отворање на Ф4, таа го чекаше популарниот Банда и го мотивираше со страстен бакнеж пред дуелот со Барса….