Стоилов: Премногу промашувавме, почнувајќи од мене (ВИДЕО)

Македонската ракометна репрезентација го доживеа својот четтврти пораз на Мундијалот во Данска и Германија. Во дуелот на двете депримирани репрезезентаци  Русија беше поуспешна со 30-28, по што на Македонија и останува и последниот дуел на СП во кој ќе се бори за 15. место на СП.

Разочараност и на лицето на македонскиот репрезентативен пикер-Столе Стоилов, кој се чини одигра едно просечно СП за своите стандарди. Големиот број промашени зицери се еден од главните проблеми кои Македонија ги имаше на Мундијалот и секако една од главните причини за лошиот пласман на првенството.

Целосната изјава на Стоилов за 24Ракомет во продолжение.