Стоилов: Ова е голем срам за нас, вака не се бранат боите на репрезентацијата!

Македонија ја пропушти и втората историска шанса да се пласира на Олимпијадата во Рио. Репрезенативниот пикер, Стојанче Стоилов видно разочаран по овој дебакл и пропуштената шанса за 24Ракомет ја даде следнава изјава:

Се што градевме во изминативе пет години со репрезентацијата денес падна во вода. Ова е голем срам за нас, игравме се извинувам како пи*ки, и вака не се бранат боите на националниот тим.