Стоилов: Кој сака, нека дојде! (Видео)

Репрезентативниот пивот во екипата на Вардар, Стојаче Стоилов се вклопи во совршениот мозаик на вториот натпревар од осминафиналената фаза против екипата на Висла од Плоцк. По убедливата победа со 11 погодоци, Стоилов за 24Ракомет ТВ изјави: